Męskie wnętrza wyróżniają się elegancją i prostotą, jednocześnie zachwycając przytulność. Męski styl aranżowania przestrzeni nie jest jednak zarezerwowany jedynie dla panów. Coraz więcej kobiet decyduje się na przeprowadzenie metamorfozy swoich mieszkań tak, aby te były bardziej surowe i minimalistyczne. To właśnie w takich przypadkach męskie przestrzenie okazują się być doskonałą inspiracją! Jak odmienić swoje mieszkanie?

Nie tylko ciemne kolory

Męskie wnętrza wielu z nas kojarzą się z ciemnymi kolorami jak czerń, brąz czy granat. Okazuje się jednak, że projektanci urządzając przestrzeń w takim stylu, stawiają równie często na beże i biele. Najważniejsze jest zachowanie umiaru w mieszaniu barw. Jeśli postawimy na konkretny kolor, postarajmy się wykorzystać go konsekwentnie w całym mieszkaniu. W ten sposób stworzymy przytulną całość, co ułatwi nam również ewentualne przemeblowania czy zmiany rozmieszczenia pokojów w przyszłości.

Elegancja i minimalizm

Bardzo rzadko możemy trafić na męskie wnętrze, w którym nasz wzrok będą przykuwały dodatki, obrazy, ozdoby. Znacznie częściej możemy zaobserwować, że pomieszczenia wyróżniają się prostotą i minimalizmem, który mimo wszystko potrafi wywrzeć wrażenie przytulności. Zrezygnujmy z nadmiaru dodatków, decydując się na np. proste lustro czy serię obrazów w tym samym stylu. Wykorzystajmy jako ozdobę beton, mury nadając przestrzeni nieco industrialnego charakteru. Nie przesadzajmy również z ilości ozdobnych poduszek, koców, które niepotrzebnie będą zajmowały wolną przestrzeń.

Dobra organizacja przestrzeni

Męskie wnętrza wyróżniają się od tych urządzonych przez kobiety przede wszystkim postawieniem na organizację przestrzeni. Mieszkania panów faworyzują kwestie związane z funkcjonalnością, wygodą, praktycznością, jednocześnie zsuwając na dalszy plan wygląd czy estetykę. Jeśli pragniemy urządzić przestrzeń w męskim stylu, przed wykorzystaniem poszczególnych dodatków dokładnie zastanówmy się czy nie będą one przeszkadzały w codziennym wykonywaniu obowiązków i czy nie będą zawadzały.

Jakość a nie ilość

W męskim wnętrzu dominują meble wysokiej jakości. Nie znajdziemy w nich tanich dodatków czy kiepsko wykonanych szafek, półek czy kanap. Warto skoncentrować się na świetnie wykonanych produktach, które posłużą nam przez wiele lat, zamiast sięgać po tańsze zamienniki, które zepsują lub zniszczą się po kilku miesiącach. Zwróćmy również uwagę na kolor zwłaszcza sof i foteli – jasne obicie ubrudzi się znacznie szybciej od ciemnego.

Bez względu na to, jak obecnie wygląda nasze mieszkanie, możemy wykorzystać kilka prostych trików, aby nasza przestrzeń prezentowała się bardziej elegancko i minimalistycznie. Warto zainspirować się typowymi męskimi wnętrzami, które zachwycają swoją prostotą i przemyślanym umeblowaniem.