Dekoracje to element wyposażenia każdego mieszkania. Używamy ich w salonie, w sypialni w kuchni, więc dlaczego nie ulokować ich w łazience? Zobacz jakie dekoracje sprawdzą się w Twojej łazience. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru i jak dopasować je do panującego w łazience klimatu.

Akcesoria łazienkowe

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych wzorów, kształtów i kolorów akcesoriów, które mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym łazienki. Niektóre dobierane są pod kątem kolorystycznym inne pod kątem stylu w jakim urządzona jest łazienka. Każdy z nas ma inne potrzeby i preferencje.
Można kupić proste akcesoria łazienkowe i ozdobić je samemu, poprzez np. zawiązanie wstążek, zamontowanie na nich elementów ozdobnych np. muszelek, przyklejenie naklejek lub rysowanie na nich czegoś. Ogranicza nas tylko wyobraźnia w tym przypadku.

Kwiaty

Kwiaty są piękną dekoracją całego domu. Decydując się na nie w łazience ożywimy wnętrze i wprowadzimy do niego trochę natury. Oczywiście nie każda roślina jest przeznaczona do takiego miejsca jakim jest łazienka, więc należy wybierać takie, które lubią dużą wilgotność powietrza i w zależności od tego czy mamy okno w łazience czy nie, patrzeć pod kątem ich zapotrzebowania na światło dzienne.
jeśli nie jesteśmy przekonani do żywych roślin, możemy pokusić się o zakup sztucznych, które świetnie imitują prawdziwe rośliny.

Oświetlenie

Oświetlenie odrywa niesamowitą rolę ozdabiania łazienki. Największą dekoracją oświetleniową są lampki LED umieszczone w suficie podwieszanym. Stwarzają świetny klimat w łazience i pozwalają się odprężyć.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do sufitów podwieszanych, warto spędzić trochę czasu na wyborze odpowiedniego oświetlenia głównego oraz dodatkowego np. nad lustrem. Ważne, żeby pasowało ono do klimatu panującego w łazience i sprawdzało się pod względem funkcjonalności.

Dekoracyjne kafelki

Wszelkiego rodzaju mozaiki są niesamowitym elementem ozdobnym łazienki. Wystarczy, że są położone w kilku wybranych miejscach żeby ożywić wnętrze i nadać mu klimat.

Inne dodatki

Elementem dekoracyjnym w łazience mogą być meble. Będą budowały styl i podkreślały klimat. Na rynku dostępnych jest mnóstwo mebli aranżowanych na różne style, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojej łazienki.

Ozdobne lustra sprawią, że łazienka nabierze elegancji. Można wybrać lustra w ozdobnych ramach, które będą pasowały do reszty elementów lub przeciwnie – będą się wyróżniały na tle całej reszty.

Kosze na pranie mogą również stanowić element dekoracyjny łazienki. Każdy wybierze wzór który sprawdzi się w jego łazience. Na rynku dostępne są kosze wykonane z wikliny, plastiku, drewna lub z tkanin. Kosze z tkanin są hitem ostatnich miesięcy. Nie tylko są funkcjonalne i niepowtarzalne, ale także niezwykle urokliwe i klimatyczne.

Wagi podłogowe to w dzisiejszych czasach element dekoracyjny łazienki. Wybór jest dość spory, ponieważ w sklepach znajdziemy zarówno wagi nowoczesne z elektronicznymi wyświetlaczami, jak również te w stylu retro, które idealnie sprawdzą się do klimatycznych łazienek.

Wieszaki łazienkowe mogą być dopasowane do stylu panującego w łazience (np. mosiężne).

Wszelkiego rodzaju świeczki, muszelki, wazony czy elementy z porcelany mogą również stanowić dekorację Twojej łazienki.

Więcej na temat łazienek dowiesz się tutaj.